Düğün Organizasyonları Üzerine İş Kurmak

Düğün organizasyon dendiğinde bunun bir çok dalı bulunuyor. Öncelikle bunlardan hangisini önceliğiniz olarak ele alacağınıza karar vermeniz doğru adım atmanıza yardımcı olur. Mesela, damat ve geline aracını kiralayanlar, bahçe süslemeleri, masa sandalye giydirmeleri, şamdan seçimleri gibi benzeri bir çok detay alan bulunuyor. Her birini bir iş dalı olarak yapılabilir.

İlk olarak bölgenizdeki düğün organizasyon firmaları ile görüşerek fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu tip işlemlerden ne tür fiyat tarifeleri uygulandığı, işlevlerin zorluğu açısından, ne kadar insan gücü gerektiği, ne kadar ekipman gerektiği, ne kadar mekan portföyüne gerek olduğu gibi detay konuları sorarak kaba taslak bir fikir edinmekle işe başlayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak, tabak takımları ve masa düzeni üzerine hizmet vermeye karar verdiniz diyelim. Müşterilerinizin hangi tür tabak takımlarını tercih ettiklerini öğrendikten sonra bu tabak çeşitlerine yönelik toptan bir alım gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçta bu ilk adım, bu tabaklar sonraki işlerinizde devamlı kullanabileceğiniz demirbaşlardandır. Masa örtüleri, masa dizaynları, her birini tabak çeşitlerindeki gibi değerlendirin. Güzel bir karla tabaklarınızı, masa örtülerinizi, masalarınızı kiralayabilirsiniz, çatal bıçak takımlarınızı düğünden düğüne kiralayabilirsiniz.

Şirket açılışı işin en kolay kısmı olduğu için oraya hiç değinmiyoruz, resmi prosedürleri hallettikten sonra önemli olan kısım, bu sunduğunuz hizmetin duyurulmasını sağlamak. Bunun için evlilikle ilgili, düğünle ilgili fuarlara katılabilirsiniz. Gelin ve damat dergilerine reklam verebilirsiniz. Gelin ve damat ile ilgili düğün ile ilgili internet sitelerinin listesini çıkarın ve hangisinin ne kadar günlük hit aldığı ile ilgili küçük bir araştırma yapın, uygun gördüklerinize hiç çekinmeden reklam verin. Unutmayın en iyi geri dönüşe sahip reklam artık internet reklamlarıdır. Artık insanlar her şeyi internetten aramaktadır.

Tabak, çatal kaşık takımlarınız, masa örtüsü takımlarınız ve diğer eşyalarınız için sabit bir depo tutmaktansa, daha pratik bir yatırım olan gezici bir karavan alabilir veya kiralayabilirsiniz. Böylelikle o hem servis aracınız hemde malzemeler için depo görevi görebilir.


Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Ara ara muhabetinizi yaptığımız bir iş kolu düğün organizasyon işleri ama hiç kısmet olmadı bu tarz bir iş yapmak ama siz detaylı şekilde düşünenler için yazmışsınız umarım faydalı olacaktır teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Engin bey teşekkür ederiz yorum ve sayfamıza desteğiniz için

   Sil
 2. Düğün organizasyonları iyi kazandırıyor ama dediğiniz gibi hizmetin tanıtımını yapmak çok önemli. Bir kez duyulduğunda ve hele bir de başarılı işler ortaya çıkarsa gerçekten karlı olabilir. Özellikle yaz aylarında her yer düğünlerle şenlenirken.

  YanıtlayınSil