Film tavsiyesi Rocky 4


Başarılı oyuncu Carl Weathers, filmde karşımıza Apollo Creed olarak çıkıyor. Büyük bir maça hazırlanan Creed’in karşısında Rus oyuncu Ivan Drago var. Korkunç güçlü olan bu rakibe karşı Creed’in bir hayli zor. Bu yüzden Rocky’de sevgili dostuna bu konuda elinden geldiğince yardımcı olacaktır. Ancak zorlu bir mücadelenin ardından canavar oyuncu Drago maç esnasında Creed’i öldürür. İşte o zaman Rocky’de intikam duygusuyla tanışmış olacak. Arkadaşının intikamını almak için bir maç düzenleyecektir. Ancak emekli olup ailesiyle mütevazi bir hayat yaşayan Rocky için işler bir hayli zor olacaktır.

Harcadığı bütçeye rağmen dünya çağında çok yüksek miktarlarda hasılata erişen Rocky 4 bir devam serisidir. Amerikan yapımı film 6.9 IMDB puanı ile oyuncuların emeklerinin karşılığını vermektedir. Rocky 1’in ödüllü yönetmeni John G. Avildsen hayatını kaybettikten sonra Rocky 2, Rocky 3 ve Rocky 4 filmlerini Slyvester Stallone yönetmiştir.


Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Rocky efsanedir, Slyvester Stallone babadır der susarım ancak yani. :)

    YanıtlayınSil
  2. Rocky serisinin en sevdiğim filmi.Özellikle rus boksör İvan Drago filmde müthiş bir performans sergilemişti.Sanırım ilk filmiydi.

    YanıtlayınSil
  3. Rocky nin bütün serisini izlmişimdir sanırım efsane bir filmdi halen büyük izlenme oranları alıyor başarılı teşekkürler.

    YanıtlayınSil