Girişimci Ruhu Nedir

Girişimci ruh bir zihniyettir. Değişime uyum sağlamayı beklemekten ziyade, aktif olarak değişim arayışında olan bir düşünce ve yaklaşımdır. Kritik sorgulama, inovasyon, hizmet ve sürekli iyileştirmeyi içeren bir durumdur.

Kimler Girişimci Ruh Sahibidir?
Girişimci bir ruh, güçlendiğiniz, motive olduğunuz ve işleri kendi elinize alma yeteneğine sahip olduğunuz durumlara yaklaşmanın bir yoludur. Yaratılıştan girişimcilik ruhuna sahip kişiler, yalnızca sorunları, çözümleri ve fırsatları görmekle kalmaz. Aynı zamanda kendileri için bir şeyler yapabilecekleri fikirler ortaya koyarlar. Girişimci ruh, kişilerin durgun ve sıradan olmak yerine büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olur.

Girişimci Ruha Sahip Kişiler Nasıl Davranır?
Girişimci ruh aynı zamanda hesaplanmış riskler almak ve bazen de başarısız olmakla ilişkilidir. Bu genellikle kişinin kendine bir işi yaparken yenilikçi yollar bulmak için izin vermesi anlamına gelir. Girişimci bir ruha sahip olmak için, her şeyin mümkün olduğunu düşünen ve başarabilmek için kararlılığa sahip olan bir insan olmalısınız. Öte yandan üst düzey bir yönetici veya küçük bir ekip üyesi olsanız da, herkesin yenilikçi fikirleri öne çıkarmaya devam etmek için beslenmesi gerekir. Hayatınızda sizi destekleyen insanları kendinize yakın tutarak içinizdeki girişimciyi daha rahat açığa çıkarabilirsiniz.


Yorum Gönderme

1 Yorumlar