Para kazandıran iş fikirleri

Kendinize yeni bir iş ya da ek iş arıyor olabilirsiniz. Ancak, bunun için para kazandıran bir iş fikrine sahip olmanız çok önemli. Para kazanmanın en hızlı ve en kolay yolunun ise güncel iş fikirleri ile mümkün olduğunu unutmamalısınız. Örneğin; çocuk bakıcılığı yapmak, özel ders vermek veya freelance işler yapmak sizin için önemli bir gelir kaynağı olabilir. İşte, çeşitli alanlarda para kazandıran iş fikirleri.

1. Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak
Çocuklarla ilgilenmeyi seviyorsanız, çocuk bakıcılığı sizin için uygun bir iş olabilir. Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak için çevrenizdeki bakıcı arayan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, internette yer alan bebek bakıcılığı iş ilanları aracılığıyla da bebek bakıcılığı işi yapabilirsiniz. Son olarak, bu işi daha profesyonel yapmak isterseniz çocuk bakıcılığı sertifikası alabilirsiniz. Bu belge, sizi müşterilerinizin gözünde daha cazip ve güvenilir hale getirecektir.

2. Köpek Gezdirerek veya Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak
Evcil hayvanlara bakmak, temiz hava alırken fazladan para kazanmanın harika bir yoludur. Bu konudaki yeteneklerinizi çeşitli ilanlar aracılığıyla veya kişisel bir web sitesinde çevrimiçi olarak tanıtabilirsiniz. Başka bir seçenek olarak, bu tarz işlere aracılık yapan bir siteye üye olabilirsiniz. Bu iş için, müşterilerinizin köpeklerini belirli saatler arasında gezdirebilir veya evcil hayvanlarının genel bakımını yapabilirsiniz.

3. Kullanmadığınız Eşyaları Satarak Para Kazanmak
Evinizde bulunan kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Kıyafet, aksesuar, dolap, beyaz eşya, bilgisayar, cep telefonu, bisiklet, kitap ve daha birçok kullanmadığınız eşyayı ikinci el eşya satan mağazalara ya da internet siteleri aracılığı ile doğrudan kullanıcılara satarak para kazanabilirsiniz. Bu amaca yönelik olarak alıcı ve satıcıyı buluşturan pek çok internet sitesi bulabilirsiniz.

4. Özel Ders Vererek Para Kazanmak
Herhangi bir alandaki yeteneğinizi özel ders vererek paraya dönüştürebilirsiniz. Örneğin, matematik, Türkçe, fen bilgisi, yabancı dil, müzik ve spor gibi en çok aranan alanlardan mezunsanız ya da bu alanlar hakkında yeterince bilginiz varsa yüz yüze veya çevrimiçi olarak özel ders verebilirsiniz. El ilanları ve çevrimiçi siteler aracılığıyla özel ders almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz.

5. Web Sitesi veya Blog Sayfası Açarak Para Kazanmak
İlgi alanlarınıza yönelik olarak bir web sitesi veya blog sayfası açarak çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle gelir elde etmek için; sitenizde yayınlanmak üzere reklam almanız gerekir. Ancak, bir web sitesi veya blog açarak para kazanmak uzun vadeli ve çok rekabet gerektirdiğini unutmayın. Bu nedenle, sitenize sabırlı bir şekilde içerik eklemeye ve ziyaretçi trafiğini artırmaya özen göstermelisiniz.

6. Freelance İşler Yaparak Para Kazanmak
Uzmanlığınızın olduğu bir alanda bir freelancer olmaya ne dersiniz? İnsanların rağbet ettiği herhangi bir konuda yeteneğiniz varsa, o alanda freelance para kazanma yöntemini deneyebilirsiniz. Örneğin; programlama, kodlama, web tasarım, grafik tasarım, SEO içerik üretme, özel ders verme, çevirmenlik, sanal çağrı merkezi ve sosyal medya yönetimi gibi pek çok alanda freelance işler yaparak para kazanabilirsiniz. Freelance iş ilanları bulunan onlarca web sitesi aracılığı ile müşterilere ulaşabilir veya yeteneğinize yönelik kartvizit ve el ilanlarını dağıtarak müşteri portföyü oluşturabilirsiniz.

7. Çevrimiçi Anket Doldurarak Para Kazanmak
Kazancınız yeterli gelmiyorsa, anket doldurarak para kazanma yöntemini deneyebilirsiniz. Dilediğiniz kadar anket sitesine ücretsiz olarak kaydolabilir ve evinizin konforunda çevrimiçi anketler doldurarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak, bu anketler boş zamanlarınızda nakit para veya hediye kartı kazanmanıza yardımcı olabilir. Doldurduğunuz anket sayısı arttıkça, kazancınız da orantılı olarak artar.
Gördüğünüz gibi bu yöntemlerle para kazanmak oldukça kolay. Yeter ki kabiliyetlerinizin farkına varın.


Yorum Gönderme

7 Yorumlar

 1. para kazandıran iş fikirlerinden bir ikisi yapılabilir ama diğerleri bana göre değil sanırım ama olsun arayış içinde olanlar için güzel fikirler saolun

  YanıtlayınSil
 2. Blog açarak para kazanmak zor iş para kazandıran iş fikirleri ilgili fikirler fena değil

  YanıtlayınSil
 3. Ben blogdan kazanmaya çalışıyorum. Ama sonuç şimdilik hüsran.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk blog açanlar götürdü galiba paraları zor kısmı bize kaldı :)

   Sil
 4. Her biri istek ve hevese göre para kazanmak için değerlendirilmeli. Kişiler çaba harcamadan sonuç elde edemezler. Değerli hatırlatmalarınız güzel olmuş..Ben 3D Yazıcı ile 3D nesneler hazırlayarak onlardan çok azda olsa gelir sağlamaya çalışıyorum. Anahtarlık, kolye, vazo vs

  YanıtlayınSil