Siccin 6 Film İncelemesi

Yönetmenliğini Alper Mestçi’nin yaptığı serinin son filmi Siccin 6 vizyonda izleyicileri ile buluştu. Film karakterlerinden biri olan Orhan, aşık olduğu kadını, genç bir yaşta kaybetmiştir. Bu kayıp üzerine büyük üzüntüler yaşar ve bu ölümü kabullenemez. Eşini geri getirmek amacı ile bir büyü yapar. Film içerisinde konusu geçen ‘’ölüler diyarı’’ isimli yerden, eşine benzeyen bir varlığı dünyamıza getirir.

Olay örgüsü sonucu bu diyarda bulunan tehlikeli varlıklar ise kendisine musallat olur. Yaptığı bu kötülükten pişman olan karakterimiz, tövbe eder ve büyü yapmak adına gerçekleştirdiği kötülüklerden arınır. Fakat, kalkıştığı bu eylem sonucu ortaya çıkan varlıklar başka bir aileye musallat olmaktadır. Ailenin en büyük çocuğu olan Efsun ise bu durumdan en çok etkilenen kişidir. Orhan’ın bu olay sonucu vereceği tepkiler ve aile ile ilgili yaşadığı olay örgüsü filmde anlatılmaktadır.

Siccin 6 Filmi Korku Sahneleri
Siccin serisinin son filmi olan Siccin 6, serinin geçmiş filmleri ile benzer sahneler taşımaktadır. Film incelendiğinde ise serinin tüm filmlerinde kullanılan korku sahneleri harmanlanarak, tek bir film içerisinde kullanılmıştır. Çekim detaylarında ise önceki Siccin filmlerine oranlara daha çok sayıda korku sahnesi bulunmaktadır. Korku sahnelerinin ağırlığı bir an olay örgüsünden ve filmin konusundan kopmaya neden olsa da aralarında başarılı olan sahneler de bulunmaktadır.

Film konusu içinde yaşanılan olaylar, bu dünyaya geçen kötü varlıkların insanlar üzerindeki kontrolü ile paralel olarak şekillenmektedir. Karakterlere seslenen varlıklar ve yine karakterlere varlıklar tarafından gösterilen gerçek dışı olaylar, film sahnelerinde bolca yer almaktadır. Gördükleri gerçek dışı görüntülerden etkilenen karakterler ise korku sahnelerinin vazgeçilmez unsurları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siccin 6 Film Mekanları
Siccin 6 filminde Mekanlar ise geçmişte çekilen film serilerinde olduğu gibi, taşrada çekilmiştir. Taş yapıların ve karanlık mekanların yer aldığı bir tema seçilmiştir. Kasvetli ve köhne alanlar seçilerek korkunun dozu arttırılmaya çalışılmıştır. Serinin yeni filminde de oyuncu kadrosu içerisinde yer alan aynı isimler oyunculukları ile öne çıkmaktadır. Takipçileri tarafından merakla beklenen film, vizyona girdikten sonra beklentileri tam olarak karşılayamamış olsa bile cin teması ile oluşturulan sezon filmleri arasında izlenebilir nitelikte olduğu söylenebilir.Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. korku filmlerini izleyemiyorum ama bu seri güzel :)

  YanıtlayınSil
 2. bi tanesini izlediydim seriden sevdiydim zaten korku seviyoreee :)

  YanıtlayınSil
 3. Siccin filmlerinin tüm serisini izledim, Türkiye'de korku filmleri arasında en iyilerden diyebilirim ama genel olarak hepsinin kötü olduğunu ve cin korkutmasından çıkamadıklarını söyleyebilirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erhan bey bir zombi filmi falan çekseler nasıl olurdu merak ediyorum.

   Sil