Yeşil çayın faydaları nelerdir?

Bildiğiniz üzere yeşil çay çok yararlıdır. Hem vücudun bağışıklık sistemini, hem vücudun zindeliğini korumak adına hem de diyet zamanlarında yeşil çayı çok sık tüketiriz. Şimdi sizlere yeşil çayın bir başka yararlı olduğu bakımları anlatacağız. Bir çoğunuzun bilmediği bu bakım önerilerini ilk bizden duyun istedik.

Özellikle yeşil çayın poşet şeklinde satılanlardan satın almanız gerekmektedir. Çünkü bunları hem maske hem de tonik olarak kullanacağız. İlk olarak çok kolay bir öneriden bahsedelim. Poşet çay olarak içtiğiniz yeşil çay bittikten sonra, bu poşetleri gözlerinizin üzerinde biraz bekletin. Parmak uçlarınızla çok az bir baskı uygulayın. Bu yöntemle birlikte, eğer stres ve uykusuzluk sonucu gözlerinizde oluşan bazı rahatsızlıklara karşı kesin sonuç alabileceksiniz. Çünkü yeşil çayın bildiğiniz üzere hem rahatlatıcı hem de sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır.

Yeşil çay nasıl demlenir; Bir başka önereceğimiz yöntem ise göğüsleriniz için. 2 adet poşet çaydaki yeşil çayı bir kasenin içine boşaltın. Sonra bu kasede 4 tatlı kaşığı kadar süzme yoğurt ekleyin ve bu karışımı kase içerisinde karıştırın. Karıştırdıktan sonra bu karışımı göğüsleriniz uç kısımları da dahil olmak üzere tüm göğsünüze sürün. 10-15 dakika aralığı kadar göğsünüzün üzerine bekletin ve bekleme süresi bittikten sonra bu alanı yıkayarak temizleyin. Temizledikten sonra isterseniz kekik yağı veyahut ada çayı yağı ile cildinizi sıkılaştırıcak bir yağ sürerek nemlendirebilirsiniz. Önerdiğimiz bu yöntem ile hem göğüslerinizin sıkılığının artmasını sağlayacak hemde cildinizin yağ ve nem dengesinin daha düzenli olmasın sağlayacaksınız.


Yorum Gönderme

1 Yorumlar