KORONAVİRÜSE(COVID-19) KARŞI NASIL BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİRİRSİN?


Koronavirüslü(COVID-19) hasta ülkemizde ilk olarak 11.03.2020 tarihinde sağlık bakanımız Fahrettin Koca tarafından duyruldu. ‘’Peki nedir bu koronavirüs?’’ Diye soruyorsan gel sana kısaca anlatayım.

Koronavirüs, şiddetli solunum yolu enfeksiyonuna neden olur. Koronavirüslü çok ağır vakalarda organ yetmezliğinden ölümle sonuçlanıyor.Ve şuanda bir tedavisi bulunmuyor,uygulanan tedavi septomatik tedavidir.İşte bütün bunlar doğrultusunda yapmamız gerekenlerden biride bağışıklığımızı güçlendirmek. İşte bağışıklığımızı güçlendirmek için yapmamız gerekenler :

l Sağlıklı beslen
l İdeal kilonu koru
l Sigara içme
l Spor yap
l Dengeli ve düzenli beslen
l Uyku düzenini bozma
l Alkol tüketme
l Kişisel hijyenine dikkat et
l Bulunduğun ortamın hijyenine dikkat et
Temel olarak bunları söyleyebiliriz.Lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkma ve sağlık bakanlığımızın söyledikleri ve onayladıkları şeylerin dışında ki haberleri ciddiye alma.Sakinliğini koru, unutma dünyaca zor günlerden geçiyoruz ama elbette bugünlerde geçecek.


Yorum Gönderme

5 Yorumlar

 1. Corona virüsüne karşı bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemli. Şu aşamada mümkün olduğu kadar doğal beslenmek gerek. Yani şu paketlenmiş ıvır zıvırları özellikle evde televizyon karşısında fazla tüketmemek lazım. Sebze ve meyve tüketelim ve protein alalım bol bol. Teşekkürler güzel tavsiyeleriniz için. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gülhan hanım ne kadar doğal beslenebiliriz orası da ayrı bir konuda teşekkür ederim yorum için

   Sil
 2. Verimli,faydalı bir yazı olmuş kaleminize sağlık, teşekkürler evet saydığınız tüm uyarılara dikkat etmek gerekiyor, umarım sağımızı kaybetmeden bu günleri atlatırız

  YanıtlayınSil
 3. Alkol ve sigara bırakma artık başlar diye düşünüyorum

  YanıtlayınSil