KURU ÇİÇEKLERDEN RESİM YAPIMI

Bahar aylarında kendini göstermeye başlayan çiçekler, şu anda her yeri bezemiş durumda. Güzel renkleri, kokuları, görünümleriyle herkesi büyüleyen harika çiçekler kuruyup döküldükleri zaman üzülmenize gerek yok; çünkü onlarla harika resimler yapabilirsiniz. Son zamanlarda birkaç sanatçının en çok tercih ettiği resim kolaj objelerinden biri olan kuru çiçekler ve bitkilerle harika moda tasarım çizimleri ya da evinize asmak için güzel tablolar yapabilirsiniz. Sadece yukarı da gördüğünüz gibi basit bir kadın eskizi çizmeniz gerekiyor. Ardından rengarenk birbirinden farklı çiçek modellerini üstüne yapıştırıp kendi elbise tasarımınızı oluşturmanız, çiçekten bir elbiseyle resmi taçlandırmanız yeterli. Hem çizim, hem moda tasarım, hem de dekorasyon konusunda hobileri olan ve bu konulara ilgi duyanların bayılacağı bu fikri siz de sevebilirsiniz. Hem kuruyan çiçeklerini atmak yerine değerlendirmenizi sağlayacak, hem de farklı bir hobi olarak sizi mutlu edecek bu fikir için birkaç örneğe göz atabilirsiniz.

İlk olarak yapacağınız elbise modeline elinizdeki çiçekleri de düşünerek karar vermeniz gerekiyor. Otlardan elbisenin askılarını, büyük çiçeklerden eteğini, farklı renkteki çiçeklerden oluşan güzel bir kolaj elbiseyi yapabilirsiniz.

Bu modelde olduğu gibi kısa bir elbise yapmak için; kuru menekşelerden elbisenin üst kısmını, bir parça yeşil yaprakla elbisenin omuz detayını, etekler için de uzun taç yapraklı bir çiçek modelini seçerek güzel bir elbise oluşturabilirsiniz.

Çok ince yaprakları şeffaf bir tülmüş gibi kullanarak, üstüne farklı küçük çiçeklerden detaylar yapıp güzel bir elbise elde edebilirsiniz.

Tamamen hayal gücünüzü kullanarak fantastik elbise modellerini hayata geçirebilir, kendi tablolarınızı oluşturabilirsiniz.

Tek renk çiçekleri bir arada kullanarak romantik elbiseler de yapabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki görselde olduğu gibi ince yaprakları şapka gibi kullanarak ve eteğin tüllerinde de bu detaylara yer vererek eteğin kıvrımlarına göre farklı çiçekler kullanıp güzel bir model oluşturabilirsiniz.

Sadece elbise değil; küpe, kolye, ayakkabı gibi detayları da yine küçük çiçeklerden yapabilirsiniz. Küçük bir çiçekten elbisenin üstünü, gül yapraklarından da etek kısmını yapmanız mümkün.

Çiçeklerin yanında yine doğayı çağrıştıran tüy gibi detaylara da yer verebilirsiniz.

Sadece çiçekler değil, farklı çimenler ve yeşillikler de elbiselerinizin özellikle eteklerini yaparken yardımcınız olabilir

Sadece çiçekler değil, farklı çimenler ve yeşillikler de elbiselerinizin özellikle eteklerini yaparken yardımcınız olabilir.Yorum Gönderme

10 Yorumlar

 1. Çok güzel görünüyor ama bende yetenek yok maalesef:(

  YanıtlayınSil
 2. Ben bir kaç alanda görmüştüm kuru çiceklerden yapılan objeler ama bahsettiğiniz alanlarda kullanılabilmesi de güzelmiş teşekkür ederiz.

  YanıtlayınSil
 3. aa ne güzel bir düşünce bu yaa ne zarif bişi valla.

  YanıtlayınSil
 4. çok zarif ve güzel bir fikir. yaratıcı fikirlerin bloglarda yazılması ayrıca güzel. yaratıcılığınızın devamını dilerim=)

  YanıtlayınSil
 5. Kuru çiçeklerden resim yapımı ne kadar da güzel. Kesinlikle bunu denemek istiyorum. Hemen çiçek toplayıp kurutmam lazım. :) Bu arada bugünkü dert sorumuzun cevabında sizi andık haberiniz olsun. :)

  YanıtlayınSil
 6. resim fikri çok hoşuma gitti elbiseden anlamasamda

  YanıtlayınSil