SOSYAL MEDYADAN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

Sosyal medya günün anlam ve önemini dahi takip edebildiğiniz adeta hem tarihi hem de günümüzü yaşatan harika bir platform. Neden insanlar için iş sahası olmasın ki? Aslında birçok kişinin aklında sosyal medya üzerinden para kazanma fikirleri gelip geçiyor. Ancak kimsenin aklına acaba bu işle uğraşacak vaktim var mı? Düşündüğüm kadar kolay mı fikri asla gelmiyor. Sosyal medya para kazanma yöntemleri içerisinde en çok tutulan olarak gözükse de söylemek gerekir ki en zor seçeneklerden birisidir.

Sosyal Medya Reklamcılığı
Reklam vermekten kastım bir hesap açıp kullanıcı kasın sonra reklam vererek para kazanın zırvalarına hiç girmeyeceğim. Örnek vermek gerekirse sosyal medyanın bu delice yöntemini zaten bilmeyen kaldıysa yuh demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Sosyal medya para kazanmak amacıyla kullanılacaksa öncelikle o medya aracına yatırım yapmanız gerekecek. Örnek olarak Facebook, İnstagram ve Twitter bu 3 büyük uygulamanın da kendi reklam sistemleri var. Yani bu reklam sistemlerinden reklam hizmeti satın alarak takipçi kasabilirsiniz. Yalnız bunu fazla tavsiye etmiyorum. Çünkü fazlasıyla geleceğe yönelik bir adım olacaktır.

Esas Hedefiniz Ürün veya Hizmet Satmak Olsun
Artık son aşamaya geldiniz sosyal medya para kazanma yöntemleri arasından sosyal medya reklamcılığını bildiğinizi varsayarak belirtmek isterim ki artık hızlı bir yükselişe hazır olun! Kendi ürünlerinizi ve tasarımlarınızı satmak için hazır mısınız? Çok yüksek maliyetleri bulunmayan bu reklamlar sayesinde günde 3-5 ürün satabilir ve zaman içerisinde bu sayıları çok yüksek rakamlara çıkartabilirsiniz. Hazırsanız sosyal medya reklamcılığı artık sizleri bekliyor!


Yorum Gönderme

7 Yorumlar

 1. Bu işe biraz yatırım yapanın ve biraz da sosyal medya yönetimi bilgisi olanın sosyal medyadan para kazanmaması sanırım mümkün değil. Müşteri potansiyeli en yüksek platform sosyal medya.

  YanıtlayınSil
 2. Sosyal medyadan para kazanan kazanıyor da gerçekten uğraşmak lazım. Özellikle Instagram gibi mecralarda o hesaplara ayrı bir mesai harcamak gerekiyor. Biz bloğun Instagram hesabıyla bile ilgilenmiyoruz. Kolay değil cidden. Yapana helal olsun diyelim.

  YanıtlayınSil
 3. vardır yaa aramızda kazananlar, blogda reklamdan da ayda bikaç yüz kazananlar varmış.

  YanıtlayınSil
 4. İyi paralar kazanan bloglar var.

  YanıtlayınSil