ALIŞVERİŞ YAPILIRKEN NELER YAPILMALI

İhtiyaç denilince insanların aklına hep bir şeyler almak gelmektedir. Bazılarımız ihtiyacımız dışında da sırf hobi olsun diye mağazalar da dolaşıp bir şeyler almayı pek sever ama öyle ihtiyaç dışında gereksiz şeyler almak çok mantığa dayalı işler olmamaktadır. İhtiyacını karşılamak için ilk dikkat edilmesi gereken şey bütçe olmaktadır. Bütçem nedir ne kadardır ve bütçeme göre ihtiyaçlarımı nasıl giderebilirim oturup bunun kararını verip ona göre harcama yapılmaktadır.

İndirim
ihtiyaçlarımızı karşılarken, bir şeyler alırken detaylı bir araştırma yapılmalıdır nerede indirim vardır ve ben bu indirim olan mağazalara nasıl ulaşabilirim bu gibi ifadeleri kafamızda oturtturmamız gerekmektedir. Günümüz şartlarına göre artık eksikliklerimizi gidermek oldukça kolaylaşmaktadır. Sanal mağazalar bulunmaktadır.

İhtiyaç Şimdi İnternette
Zaman artık internet zamanı o kadar yayıldı ki internetten alışveriş yapma imkanımız oldukça yüksek olmaktadır. Televizyonda gördüğümüz bir şeyi hemen internette araştırıp alma imkanımız oldukça gelişmektedir. İhtiyaç karşılamak adına bir öneri de bulunacak olursak olayın temeline inip en ince ayrıntısına kadar araştırılıp internet fiyatı nedir en uygun nerededir hangi mağaza indirim yapmıştır alacağımız ürünün pazarlık payı bulunur mu diye kafanızda bir plan kurmak gibi öneri sunabiliriz. Tüm bu aşamaları geçtikten sonra alacağınız kıyafet, mutfak ihtiyaçları, mobilya veya elektronik aletlerin nereden alınması gerektiği konusunda bilgi edinilmeli ve kalitesi kontrol edilmelidir.
Bu aşamaya gelip kalitesinden de emin olduktan sonra satış elemanının size karşı davranış biçiminin nasıl olduğu da sizin harcamalarınız konusunda etken bir madde olmaktadır. Kaliteli bir ürün almak istiyorsanız bu tavsiyeler doğrultusunda hareket etmek size fayda sağlamaktadır. İnsanlar internet konusunda tereddüt edip ürünün kendi mağazasından almayı tercih etmektedirler ama ürün mağazasını detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra böyle bir tereddüt söz konusu bile olmamaktadır.
Detaylı araştırma ise mağaza bilgileri bölümünde yer almaktadır. Aldığınız ürünü koşulsuz şartsız iade kabul eden firma gördüğünüz takdirde firmanın kendinden emin olduğunu görüp o firmaya karşı güven duygunuz artmaktadır. Bu olaylar karşısında sizde aldığınız üründen oldukça memnun kalıp mutlu olabilirsiniz. Size güven sunan mağazalar olduğu sürece ihtiyaçların karşılanması çok daha kolay olmaktadır.


Yorum Gönderme

11 Yorumlar

 1. son yazımdasııın. sol sinyal ve ankara kazan blogları da senin de mi yaaa :)

  YanıtlayınSil
 2. Unutmamalıyız ilk vaka gunu makarna fiyati 9 oldu ve bazi yerlerde makarna kalmamisti ancak ihtiyacimizdan fazla aldigimiz icin normalde makarna alanlar zor durumda kaldi ve ac kaldilar bunu unutmamamiz lazim

  YanıtlayınSil
 3. İhtiyaçlarımız dışında şeyleri alıyoruz ya o kötü işte.

  YanıtlayınSil
 4. Her zaman insanlarda bir doyumsuzluk ve bencillik olmuştur olacaktır psikolojik sanırım bizim de psikolojiler çok iyi değil gibi :) Ama alış veriş üzerine genelde bu güzel tavsiyelere uymaya çalışıyorum arada mecburen aldığımız ve aciliyeti olduğu için ufak tefek araştırmadan olduğumuz da olmuyor değil çok teşekkür ederiz önemli bilgiler.

  YanıtlayınSil
 5. sizi Deep'den gördüm takipteyim. Keyifli sağlıklı günler dilerim. Sizleri de beklerim :)

  YanıtlayınSil
 6. İmkan olsa pek çok yerin fiyatlarını karşılaştırıp alış veriş yapmak gerek bazı yerler anormal fiyat biçiyorlar sırf merkezdeler diye.

  YanıtlayınSil
 7. Şimdi reklamlar:

  www.ticarret.com da şu garibin e-ticaret sitesidir. Alın verin, ekonomiye can verin. :)

  YanıtlayınSil
 8. Kalite icin deneme yanilma sart
  Surec icinde pahali da alsak tecrube ile ogreniyoruz bazi seyleri

  YanıtlayınSil
 9. Güzel ve bilgilendirici bir yazı.. Dikkat ddilmesi gereken herşey mevcut...

  YanıtlayınSil
 10. Ben artık çok dikkat ediyorum oldukça minimalist oldum bu konuda

  YanıtlayınSil