Ayakkabı Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar


Ticarete atılmak mı istiyorsunuz? Bu sektör biçilmiş kaftan. Ülkemizde ve dünyada bu sektör oldukça yaygın durumdadır. Ayakkabı mağazası açmak isteyen girişimciler Franchising veren firmalar ile anlaşıp ticarete atılabilirler. Ticaret yaparak para kazanmak isteyen bireyler için ayakkabı sektörü oldukça öne çıkan ve her kesimden müşteri potansiyeli olan bir iştir.

Özellikle kadınların oldukça ilgi duyduğu vazgeçemediği bir sektör olması, sürekli değişen moda ve tarzla birlikte kendinizi yenilemenize ve geliştirmenize olanak sağlar. Ticari zekaya sahibim ve mutlaka bu sektöre girmeliyim diyorsanız, ayakkabı bayiliği açmak istiyorsanız önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi bu alanda tecrübeniz var ise, kendi firmanızı kurabilirsiniz.

İkincisi eğer tecrübeniz yok ise ayakkabı bayiliği ve Franchising veren firmalar ile anlaşmak sizin için oldukça mantıklı olacaktır. Çünkü Franchising veren firmalar, size gerekli eğitim ve desteği sunmaktadır. Bu sayede daha hızlı adapte olursunuz. Ve her şey den önemlisi sıfırdan işe başlamak yerine belli bir potansiyeli olan hazır müşterisi olan bir marka ile işe başlamak sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Franchising Nedir?

Franchising bir ürün veya hizmetin kullanım hakkına sahip tarafın, belirli bir bedel karşılığında şart ve sınırlamalar dahilinde işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin bilgi ve destek sağlamak şartı ile, kullanım hakkını ticari işler yürütmek üzere ikinci tarafa verdiği imtiyazdan doğan, uzun dönemli ve sürekli bir iş anlaşmasının adıdır.

Firmalar ile Anlaşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Girişimciler bu sektörde kalıcı olmak ve para kazanmak istiyorlarsa oldukça dikkatli hareket etmeliler Franchising sözleşmesi imzalarken dikkat etmesi hususlar vardır. Franchising veren firma ve geçmişte kazanılan deneyimlerini dikkatli incelemek ve o markanın potansiyelini ve alacağınız bayiliği iyi araştırıp size uygunluğundan emin olmalısınız. Birikimlerinizi doğru kullanmaya ve kalıcı olmak adına kendinizi sürekli geliştirmeye ve yenilemeye açık olmalısınız.

Ayakkabı Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar
1) Polaris
2) Hotiç
3) Flo
4) Kinetix
5) Puma
6) Beta shose
7) Scooter
8) Deıchmann
9) Ceyo
10)  Paloma shoes
11)  Cabani shoes
12)  İnci
13)  Adidas
14)  Nike
15)  Gezer
16)  Ayakkabı dünyası
17)  Bambi ayakkabı
18)  Skechers
19)  Yeşil kundura

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. İşi götürebilene Franchising sistemi acayip güzel birşey.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Marka bir ismin franchisng sistemi ile işe başlamak her zaman için avantaj

      Sil