Motorola G8 Power Lite Teknik Detaylar


Motorola şirketinin gözde cihazlarından biri olan Motorola G8 Power Lite satışa çıktığı ilk 20 saniye içinde satılmaya başlandı. Cihazın 5.000 mAh kapasiteli pili yüzünden ve uygun fiyatı nedeni ile bu kadar ilgi gördüğü düşünülüyor. Böyle büyük kapasiteli pil kullanan sağlam bir cihaz için 120 dolar para bile değildir. Tasarımı da son derece çekici olan bu cihaz FlipKart sitesi üzerinden satışa çıkarıldı.

Motorola G8 Power Lite Teknik Detaylar
Firmanın rakip olarak gördüğü Narzo 10A modeli ile Redmi 8 modelleri bu kadar ilgi görmedi. Motorola işini şansa bırakmadan hem pil kapasitesini geniş tuttu hem de kasa arkasına 3 kamera yerleştirdi. Yalnız yaptığı hata bu dev pili doldurmak için 10 W adaptör kullanması oldu. Firma Android 10 işletim sistemi ile gelmese de yetkililer, mutlaka bu işletim sistemine güncelleneceğine dair söz verdiler.

İyi işlemci ve Güzel Kameralar
MediaTek Helio P35 model yonga setini kullanan cihazda 4 GB ram ve 64 GB dahili ROM alanı da bulunuyor ki, bu alan son derece az bu yüzden ek SD yuvasına yer vermeyi ihmal etmemişler. Önde 8 MP arkada ise 6 MP + 2 MP + 2 MP kapasitede sensörler kullanan firma, bu cihazın piline de güvenerek ekran boyutunu 6.5 inç olarak seçti ki bu ekran HD ve LCD teknolojilerini kullanıyor.

Plastik Mavi Renk Kasa
Motorola G8 Power Lite modelinde kullanıcıların çok sevdiği parmak izi okuyucu sensör de yerin almış. Kasa olarak sert bir plastik malzeme kullanan şirket, fiyatı mümkün mertebe aşağı çekmek istedi. Eğer alüminyum kasa kullansaydı kesinlikle +40 dolar bir fark olacaktı.

Motorola G8 Power Lite Fiyatı
Hindistan pazarında çok güçlü rakipleri olan Motorola, bu rakiplere belden vurmak için hem pil kapasitesi yüksek, hem kaliteli bir ekran, hem iyi bir işlemciyi sadece 120 dolara sunmayı başarıyor. Bizdeki fiyatının yaklaşık 1.100 TL ile 1.200 TL arasında olacağını tahmin ettiğimiz bu cihazı, yediden yetmişe her kullanıcıya tavsiye ediyoruz. En azından 3 gün dayanan şarjı için, ikinci bir cihaz olmayı hak ediyor.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar