Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Youtube herkesin profil oluşturarak istediği videoyu yükleyerek insanların izlenmesine izin verdiği bir sosyal platformdur. Video yanında canlı yayın yaparak insanlara ulaşabileceğiniz bir platformdur.

Youtube nasıl kazanç sağlanır ?

Youtube’da izlenen bir videonun içerisinde eklenen reklamların tıklanması ve izlenmesi başına video sahibine reklam ücreti verilmektedir. Bu Youtube ile reklam anlaşmanız ile sağlanmaktadır. Youtube sizin yerinize reklam veren firmalarla anlaşarak video reklam vermeyi sağlamaktadır. Sizin konu ile ilgili muhattap olduğunuz kurum Youtube olmaktadır. Firmalar Youtube reklam vermek istediğini belirtir sizlerde bu reklamı Kanalınızda sergilemiş olursunuz.

Hemen kanal açarak para kazanmaya başlayabilir miyim?

Youtube zamanla reklam vermek isteyen yeni üyelere şartlar koymaktadır. İlk açtığınızda youtube kanalınızda büyük ihtimal abone olmadığı için reklam gösterme şartınız açık değildir. 2020 yılı itibariyle yeni açılacak kanalarda 30.000 Abone ihtiyacınız var. 30 Bin aboneye sahip kanallar youtube’nin reklamlarını videolarına ekleyerek para kazanabilecektir.

Abone sayım az nasıl para kazanabilirim ?

Öncelikle Youtube reklam almak için abone sayınızı yükseltmek için videolarınızı reklamsız şekilde yükleyerek bir kitle oluşturmayı denemelisiniz. Reklamsız videolar kitlenizi kolayca arttırmanıza fayda gösterecektir. Bu şekilde devam ederseniz Youtube kanalınız büyürse kolayca reklam almaya başlarsınız. Bunun dışında Eğer çok izlenen videolara sahipseniz kanalınıza youtube dışında sizin anlaşacağınız firmaların özel reklamlarınıda kanalınızın videolarına ekleyebilirsiniz.

Katıl butonu ile kazanç sağlamak mümkün mü?

Youtubeda katıl butonu ile kazanç sağlayabilirsiniz. Kitlenizi büyülttükten sonra Abone olan kişilere Vip üyelik olarak youtube kanalınıza destek vermesi amacıyla Katıl butonuyla sizleri desteklemesini isteyebilirsiniz. Katıl butonunun geliri sizlere youtube ile geleceğini ve youtube komisyon keseceğini unutmamalı ama direk kanalınıza destek olacağından dolayı katıl butonu yeni gelen ve kanallar için önemli bir özelliktir.

1 Milyon izlenme kaç bin Türk lirası ediyor ?

Youtube reklamları izlenmesi direk şu kadar ediyor demek , sistemi bilmiyor demektir. Youtubeda izlenmelerin size bir geliri yoktur önemli olan o videoyu izleyenlerin kaçının reklamları izlediği kaçının reklamlara tıkladığıdır. Örneğin Bazı programlar ile reklamları kapatma imkanı vardır. Böylece video izlenme sayısı artışta olsa dahi reklamlar izlenmediği tıklanmadığı için size gelir olarak yansımayacaktır. Ancak Genel bir ortalama vurulduğu zaman Yotubueda 2020 yılında 1milyon izlenen bir video 300 ile 500 dolar arasında bir miktara denk geldiğini söyleyebiliriz. 2020 yılı kur fiyatıyla (7.40 TL = 1$) 2.000 tl ile 3.500 tl arasında değişmektedir.

Youtube kanalı açmak istiyorum kategori ne seçmeliyim? En kazançlı kategori ?

Kanalınızın kategorisi seçerken en çok kazanan kategoriyi değil , sizlerin en iyi yapacağınız kategoriyi seçmelisiniz. Örneğin Makyaj videoları çok izleniyor diye makyaj konusunda bilgisi olmayan birinin makyaj videoları çekerek bir yere gelmesi güçtür. Ama bir doktorun kendi bilgi birikimini paylaşması daha kolay olacağı için daha konuya hakim olduğu için daha çok bilgi paylaşacak ve bu bilgi karşısında daha çok kitleye hitap edecek ve daha çok kazanç sağlayacaktır. Bu sebeple kategoriyi sizlerin kendi bilgi birikiminiz ile seçmenizi daha iyi olacağını unutmayın.

Youtube kitlesi nasıl oluşturulur?

Youtube başlarken kitlenizin olmaması sizleri büyük bir denizde kayık olarak yol almanıza neden olacaktır. Ancak instagram veya twitter gibi platformda ünlü bir profile sahip olmanız sizleri o denizde daha büyük bir gemiyle yol almanıza yardımcı olacağını unutmamalısınız. Bu nedenle youtube başlarken bilinir bir sosyal medya ile kitleniz yardımıyla youtube başlamanız faydalı olacaktır. Ancak kitleniz olmadığı için üzülmeyin Youtubeda eğer farklı ve başarılı bir şekilde devam ederseniz elbette youtubeda kitle oluşturabilir ve kendinizi duyurabilecek bir youtube kanalına sahip olabileceksiniz.

Youtube Kazançları ne zaman çekebilirim?

Youtube kazançları Google Adsense güvencesiyle sizlere ayın belli bir günü hesaplanmaktadır. Hesaplanan ödemeler diğer ayın belli bir günü sizin hesabınıza yansıyacaktır. Bu ödeme düzenli olarak aynı zamanda gerçekleşecektir. Alt limit olması nedeniyle eğer alacağınız ödeme alt limitin altındaysa diğer aya devredilecektir. Ve alt limiti geçtiğiniz ayda banka hesabınıza geçecektir.

Youtube Abone nasıl kazanabilirim?

Youtube başlamayı karar verdiniz ve aboneye ihtiyacınız var. Piyasada abone satan firmalar mevcut ancak bunlar illegal olabilir ve hesabınız kapanabilir. Bunun yerine youtube videolarınızı reklam vererek daha çok izleyiciye ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Devletin burayada el atması bu işi biraz zorlaştırdı.

    YanıtlayınSil
  2. Bende konuyla alakalı olarak youtube kanalıma desteğinizi beklerim :)
    https://www.youtube.com/channel/UC286xp7yFj5-GBGym_k1hwg
    Değerli paylaşım için teşekkürler.

    YanıtlayınSil